AL BELLO Getty Images Via Afp
SLAVLJE ‘BABY FEDERERA‘

Alcaraz nije imao šanse, Dimitrov u dva seta srušio Španjolca i spriječio ga da ispiše povijest u Miamiju

Svojim nastupom je podsjetio zašto ga zovu "Baby Federer" te je otpuhao prvog nositelja
Piše: Niko MatičevićObjavljeno: 29. ožujak 2024. 07:58

Nekadašnji treći igrač svijeta Grigor Dimitrov je odličnom predstavom u četvrtfinalu Miamija u dva seta svladao Španjolca Carlosa Alcaraza. Dimitrov je svojim nastupom podsjetio zašto ga zovu "Baby Federer" te je sa 6:2 6:4 za nešto više od sat i pol igre otpuhao Alcaraza.

Da će ovo biti njegova večer Dimitrov je pokazao u prva tri gema kada je poveo 3:0. Tu prednost je s još jednim breakom do kraja seta dodatno povećao i sa 6:2 uzeo prvi set. Bugarin je odmah poveo 4:1 u drugom setu i činilo se da ide prema laganoj pobjedi.

No, Alcaraz se nije predavao i s tri uzastopna gema se vratio u meč. Tada je Dimitrov još jednom podigao razinu svoje igre i s novim breakom potvrdio prolazak u polufinale. Ovim porazom Alcaraz je propustio ispisati povijest turnira u Miamiju.

Naime, eventualnom pobjedom drugog tenisača svijeta bi prvi puta u povijesti turnira prva četiri nositelja igrala polufinale. Ipak, Dimitrov je imao drugačije planove te je zakazao polufinale s Alexanderom Zverevom. U drugom polufinalu će se sastati Daniil Medvedev i Jannik Sinner.

Amerikanka Danielle Collins, koja je najavila da će krajem godine otići u igračku mirovinu, izborila je finale WTA 1000 turnira u Miamiju pobjedom 6:3, 6:2 nad Ruskinjom Ekaterinom Aleksandrovom.

Collins, koja će s 30 godina ostvariti svoje prvo finale u ovoj kategoriji vrhunskih turnira, u subotnjem će se finalu igrati protiv Kazahstanke Elene Rybakine.

Četvrta tenisačica svijeta Rybakina, koja je plasman u finale osigurala pobijedivši Bjeloruskinju Viktoriju Azarenku sa 6:4, 0:6, 7:6, za naslov na ovom turniru će se boriti drugu godinu zaredom nakon što je prošle godine u finalu izgubila od Čehinje Petre Kvitove.

Pobjednica Wimbledona 2022., Rybakina je ove godine osvojila naslove u Brisbaneu, Abu Dhabiju i igrala je u finalu WTA turnira u Dohi na početku godine.